Malý rádce pro nové děti a rodiče

Vážení rodiče a milé děti,

dovolili jsme si pro vás připravit několik doporučení, kterými bychom vám chtěli co nejvíce usnadnit adaptaci na program a zvyky naší mateřské školy.

Zdvořile Vás žádáme o pozorné sledování týdenního programu, který najdete na našich webových stránkách www.ms-kasparek.webnode.cz nebo na nástěnce v šatně školky. Plánovaný program se může především vlivem nepříznivého počasí změnit. Kdykoliv můžete zavolat na mobil naší školky - 605564266, kde Vaše dotazy rádi zodpovíme.

vhodné náhradní věci do skřínky (s ohledem na roční období):

spodní prádlo, ponožky

tričko s krátkým a s dlouhým rukávem / mikina

šusťáková bunda

punčocháče, tepláky / legíny

tenká čepice / kšiltovka / klobouček

tenisky / gumáky / papučky

papírové kapesníky

Je nutné, aby všechny děti měly papučky s pevnou patou, které si umí samy obout.

Všechny věci dětí musí být podepsané, abychom předešli případné výměně oblečení mezi dětmi. Doporučujeme podepsat i jiné věci než oblečení.

Učte prosím vaše děti poznávat, jaké věci ve skřínce mají, aby si je naučily rozeznat a věděli, která věc jim patří. Postupně učte děti své oblečení do skřínky pověsit či poskládat. Ukazovat jim to můžete samozřejmě především doma, když na to máte čas.

Všechny děti mají ve školce kartáček a zubní pastu. Děti si čistí zoubky každý den po obědě. Prosíme rodiče, aby dětem stav pasty a zubního kartáčku cca 1x za měsíc kontrolovali a pravidelně vyměňovali.

Prosíme rodiče, aby dětem, které ve školce po obědě spávají, nosili každé pondělí čisté pyžamo. Každý pátek si jej prosím berte domů na vyprání.

ŠKOLNÉ se platí na účet mateřské školy (pokyny viz „Smlouva o předškolním vzdělávání za úplatu“)

STRAVNÉ se platí na účet školní jídelny Kollárova, při odhlašování a přihlašování dětí ze stravy kontaktujte přímo ŠJ Kollárova (viz Směrnice ŠJ Kollárova)

Na tel. 573342691 (v pracovní době vyřizuje vedoucí ŠJ p.Pekárová, v mimopracovní době toto tel.číslo funguje jako záznamník),email:  sj.kollarova@ms-kromeriz.cz

VÝLETY -vlastní batůžek, ve kterém je pláštěnka a papírové kapesníky